איך תבחרו ספקים לאירוע שלכם?

תכנון והקמת אירוע נחשבים לפרויקט לא פשוט, לעתים מורכב יש יאמרו מאתגר. בעוד חלקנו מעדיפים לשכור את שירותיה של חברת הפקות מקצועית שתדאג לכל הפרטים מאלף ועד תף, אחרים דווקא רוצים לארגן הכל בעצמם, לבחור את הספקים איתם הם מעוניינים לעבוד ולדאוג שהכל יהיה מושלם בלי להחסיר אף פרט. כשאנו מתכננים אירוע עלינו לקחת בחשבון את כל הספקים להם אנו זקוקים במהלך האירוע ולראות איך אנו מחלקים את התקציב ביניהם בצורה הגיונית ונכונה.

 

אז איך עושים את זה?הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות סדר בבלאגן…

 

מהגבוה לנמוך…

יש ספקים שעצם עבודתם והשירותים אותם הם מספקים לנו עולים יותר כסף מאשר אחרים. איש תאורה וסאונד למשל יגבה יותר מאשר מעצבת הפרחים ולכן הכל חייב להילקח בחשבון על פי התקציב שלנו. בעוד זוג שמתחתן ומפיק חתונה בחוף הים יהיה מעוניין להשקיע סכום גבוה בסאונד ותאורה שהכרחיים באירוע המתקיים בטבע ומופק מאפס, הורים שמארגנים בר מצווה באולם, יבחרו להשקיע את מיטב כספם דווקא באטרקציות לילדים שכן האולם ערוך בצורה מקצועית הן מבחינת הסאונד והן מבחינת התאורה. לכן, לפני שאתם בוחרים את הספקים השונים, עליכם לדעת מה קריטי עבור האירוע שלכם ואיפה אתם שמים ומשקיעים את הכסף שלכם שכן לכל אירוע אופי וצרכים משלו. התחילו בבחירה בספקים שבהם אתם מוכנים להשקיע יותר וכך תדעו כמה כסף נשאר לכם לשאר הדברים שפחות קריטיים להפקה הספציפית הזו. זכרו מחיר נמוך אמור לעורר חשד ומחיר גבוה לא תמיד מוצדק ולכן בררו על כל ספק וספק טרם הבחירה, אספו המלצות, הסתכלו על עבודות קודמות ורק אז החליטו.

 

קיץ או חורף…

עונת החתונות והאירועים מתחילה אחרי ספירת העומר וממשיכה עד אחרי חגי תשרי. במידה והאירוע שלכם מתקיים בחודשים הללו (בין מאי לאוקטובר) עליכם לסגור עם הספקים שלכם כמה שיותר מוקדם לעתים אפילו שנה מראש. אולמות או גני אירועים, דיג’יים, צלמים, מאפרות ואנשי תאורה הם הספקים המבוקשים ביותר ולכן אם יש מישהו ספיציפי שאתם רוצים, נסו להזדרז.

 

בחירת הספקים היא זו שתהפוך את האירוע שלכם למה שהוא ולכן מאוד חשוב להשקיע בתהליך הזה זמן, מחשבה, אנרגיה וכמובן כסף.

meeting place
Author: meeting place

Leave a Comment