האם התקהלויות באמת כל כך מסוכנות בזמן הקורונה?

נגיף הקורונה הוא אולי הווירוס המדבק ביותר שידע האדם, קצב ההדבקה שלו פשוט מסחרר כך שבפחות ארבעה חודשים מהרגע שהתפרץ במחוז ווהאן שבסין בחודש דצמבר 2019 הוא הגיע כמעט לכל מדינה בעולם ובכל מדינה שהגיע אליה התפשט בה כמו גפרור בשדה קוצים.

בכתבה זו נעסוק בהתפשטות מגפת הקורונה והאם התקהלויות כמו אלו שבכנסים הן כל כך מסוכנות שהאיסור על קיומן מוצדק.

 

סכנת ההתקהלות

 

נתחיל ונבהיר כי אמנם עברו 8 חודשים מאז העולם הכיר לראשונה את נגיף הקורונה אך עד היום רב הנסתר על הגלוי ואין מספיק מידע כדי לקבוע חד משמעית את יכולות הנגיף ואת אפקט ההדבקה שלו, המידע שקיים כיום הוא מידע ראשוני מבוסס מחקרים ראשוניים אבל עדיין לא כזה שאפשר להתבסס עליו ולכן אין להתייחס לכתוב כהמלצה או עובדה.

ממה שידוע עד כה נגיף הקורונה כאמור הוא נגיף מדבק מאד, ההנחיות העולמיות עוסקות בריחוק חברתי, ענידת מסכה והיגיינת ידיים שחוזרת על עצמה פעמים רבות ביום.

האיסור על התקהלויות היא הנחיה גורפת לכלל מדינות העולם, על אף שכבר מתחילים להישמע צלילים כי לא כל התקהלות היא התקהלות מסוכנת, שיש המון חשיבות איפה ההתקהלות מתרחשת ומה התנאים הסביבתיים וכמובן מה רמת השמירה של האזרחים במקום.

הסבירות כיום כי התקהלויות בחוץ הן בעלות סיכון נמוך להידבקות שכן החיידקים מתנדפים באוויר הפתוח, בעוד שהתקהלות במבנים היא בעלת סיכון גבוה וגם כאן יש הבדלים בין מבנה צר וצפוף בלי אוורור ראוי לבין מבנה גדול ומרווח עם אוורור חיצוני טוב.

meeting place
Author: meeting place

Leave a Comment