האם כנסים באוויר הפתוח הם אפשרות?

ענף הכנסים כמו הרבה ענפי תעשייה אחרים סובל בצורה קשה מאד מהתפרצות נגיף הקורונה שכן האיסור התקהלויות למעשה מבטל את המשמעות של כנס ולא מאפשר לבצעו, אך לפי מחקרים אחרונים אחוז ההדבקה בהתקהלויות חיצוניות הוא נמוך מאד, האם זה פותח תקווה כלשהי לתעשיית הכנסים המקצועיים?

בכתבה זו נעסוק בשאלה האם קיימת אפשרות שכנסים חיצוניים יקבלו אישור להתקהלות ויהיו גם בכלל אפשרות ממשית מצד חברות ארגון הכנסים.

 

כנסים באוויר הפתוח צד ממשלה

 

נכון לשעת כתיבת שורות אלו ההגבלות על התקהלויות הן חד משמעיות, יש איסור להתקהלות פנימית וחיצונית העולה על כמה עשרות אנשים בלבד, מצב זה כנראה לא ישתנה עד לסיום תקופת הקיץ שכן היא התקופה היחידה שניתן לקבוע מועד לכנסים חיצוניים וקיומם ללא חשש מגשם.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי נכון להיום עדיין רב הגלוי על הנסתר בכל הקשור לנגיף הקורונה, המחקר המדבר על אחוז נמוך של הדבקות בהתקהלות חיצוניות הוא מחקר אחד בודד שעדיין אין לו אסמכתא מקצועית ולהתבסס עליו יהיה מסוכן וקשה, לכן עד שלא יהיו נתוני מחקר חזקים וממשיים יותר סביר להניח כי מבחינת הממשל לא יהיה אישור לבצע כנסים באוויר הפתוח.

 

כנסים באוויר הפתוח צד מקצועי

 

מעבר לכך שכמו שהסברנו הסיכוי לראות אישור להתכנסויות באוויר הפתוח מבחינת הממשל הוא נמוך עד אפסי בשלב זה, הסבירות כי חברות ארגון הכנסים יוציאו מהלך שכזה לפועל הוא גם שואף לאפס כיוון והימים היחידים הבטוחים מגשם הן ימי הקיץ הבעיה בקיום כנס מקצועי בימים אלו היא עומס החום שיקשה על המציגים והנוכחים לקיים אירוע מקצועי וטוב.

 

מרחבי הרשת:
מסע טיפוס הרים אל ההר המסוכן באירופה – ראיון עם יורם קראוס

meeting place
Author: meeting place

Leave a Comment