חתונה- בגינה של ההורים או באולם?

חתונה- בין האירועים המושקעים ביותר בחיינו. בנוסף לכל ההתרגשות שנמצאת שם לאורך כל תהליך הארגון, רבים מאיתנו מתלבטים לגבי המקום שבו נקיים את החתונה שלנו, אך לא תמיד בטוחים מה עדיף, מה כדאי… לאלו מכם שהוריהם גרים במושב, בקיבוץ או בבית עם חצר גדולה ומתלבטים בשאלה מה עדיף- אירוע בגינה או במקום אשר ערוך לכך, בחרנו להציג את שתי אפשרויות…

 

הפקה זורמת בדמכם או מעדיפים שמישהו יעשה בשבילכם את העבודה?

אירוע בגינה או לחלופין אירוע אותו מפיקים בטבע בחללים כמו בחורשה, על חוף הים, במטע פקאנים או במדבר מחייב ארגון מאלף ועד תף בעוד חתונה שנערכת באולם, מאפשרת לנו לקחת את הדברים קצת יותר בקלות. אם בחתונה בטבע בנוסף לבחירת הספקים יהיה עלינו לוודא שהכל מתבצע בדיוק כמו שאנחנו היינו רוצים וכי השטח ערוך בצורה מושלמת, אולמות ערוכים לאירועים בסדר גודל שכזה ולכן נעבוד הרבה פחות קשה. כמובן שבאירוע המתקיים בטבע יהיה עלינו לשכור את שירותיה של חברת הפקה מקצועית כדי שהכל יתבצע כמו שצריך ועדיין באירוע מהסוג הזה, אנו צפויים להיות הרבה יותר מעורבים בכל דבר קטן בין אם בבחירת השולחנות, המפות והצלחות, דרך סוג התאורה ועד הבד שממנו יבנה האוהל.

תקציבמה עולה יותר?

זו כבר שאלה של מקום, של בחירת הספקים השונים וכמה אתם באמת רוצים להשקיע. ממש כמו שניתן לבחור אולם לחתונה צנועה, כך ניתן להרים הפקה בחלל שאתם בחרתם בתקציב נוח. חשוב לזכור שבשונה מאולם הלוקח בתמחור המנה גם את מחיר החלל, בגינה של ההורים אין אתם משלמים על המקום, אבל כן תצטרכו לקחת בחשבון הוצאות נלוות שבמקום כמו גן אירועים או אולם הן חלק בלתי נפרד מ״החבילה״ עליה אתם משלמים בין אם זה סאונד איכותי, בר משקאות או חבילת עיצוב.  באירועים, אין סוף לתקציב, יש סידורי זרים ב-50 שקלים ויש גם זר ב-5,000 שקלים, כך שזה ממה עניין של העדפה אישית ואיך אתם בוחרים לחלק את התקציב שלכם.

 

אז איך בוחרים?

אנחנו ממליצים לכם לקחת דף ועט, לחלק אותם לשניים ולכתוב את כל היתרונות והחסרונות של שתי האופציות העומדות לרשותכם. קחו בחשבון כמה צריך להשקיע בחלל עצמו, האם הוא ערוך לאירוע בסדר גודל שכזה, איפה האורחים צפויים להנות יותר, איזו אווירה הייתם חולמים שתהיה ורק אז קבלו החלטה לאחר שלקחתם שיקולי תקציב בחשבון.

 

meeting place
Author: meeting place

Leave a Comment