מכת הקורונה לתחום הכנסים

תחום הכנסים שלפני תקופת הקורונה היה תחום משגשג ופורה ממנו התפרנסו המון חברות הפקות וארגון כנסים בארץ, מכת הקורונה מתייחסת למכה שחטף התחום בעקבות מגפת הקורונה, הרי שכנסים הם התקהלות של אנשים והם היו הראשונים להיסגר וכנראה האחרונים להיפתח שוב ולכן חטפו מכה כלכלית קשה ואף לחלקן אנושה.

בכתבה זו נסביר ונפרט על מכת הקורונה לעסקי ארגון הכנסים, נסביר כיצד הם יתאוששו מזה אם בכלל ולמה התחום צריך לבחון עצמו מחדש.

 

חברות ארגון הכנסים

 

חברות ארגון הכנסים שעד סוף שנת 2019 שגשגו ופרחו בצורה מעוררת השראה, חטפו לפתע סטירת לחי מצלצלת, ברגע אחד הכל פסק, כנסים שהיו מתוכננים שנה קדימה בוטלו או נדחו, כרטיסים שכבר נמכרו אילצו את חברות הכנסים לבצע ביטולים וזיכויים, מאות אנשי צוות שוחררו לחופשה ללא שכר והעסקים החלו לצבור חובות.

הסיבות לכך – הסיבה הראשונה והגדולה ביותר היא שכנס הוא התקהלות אנשים וכמו שכולם יודעים התקהלויות הן הקרקע הפורייה ביותר להתפשטות הנגיף ולכן כנסים היו בין הראשונים שנאסר עליהם להתקיים. הסיבה השנייה היא שרוב הכנסים המתנהלים בארץ בצורה מקצועית הם כנסים בינלאומיים המסתמכים על מכירת כרטיסים רחבה בחו"ל הבעיה היא שבמצב הנוכחי השמיים סגורים ואין נכנס ואין יוצא מישראל כך שגם כאן המצב לא פשוט.

העתיד הנראה באופק – כמו שזה נראה נכון לעכשיו המצב העולמי ימשיך להיות זהה להיום לפחות עד אמצע שנת 2021 או תחילת שנת 2022 כיוון שגם אם ימצא חיסון לקורונה והוא יהיה אפקטיבי הליך הפקתו לכל העולם ייקח לפחות שנה עד שנתיים וזה התרחיש האופטימי.

meeting place
Author: meeting place

Leave a Comment